عید قربان روز بندگی و بخشودگی

Funny Pictures

زهرای  گُلم! می دونی چرا روز دهم ماه ذی‌حجه را عید قربان نامیده‌اند؟

سال ها پیش، یعنی در زمان حضرت ابراهیم Peace Be Upon Him که یکی از پنج پیامبر بزرگ خدا بود در دو شب، یعنی شب نهم ماه ذی‌حجه و دهم ماه ذی‌حجه در خواب به اون حضرت وحی شد که روز دهم ذی‌حجه برای رضایت خداوند مهربون، تنها فرزندش که اسماعیل نام داشت رو به منی که یک کوه در نزدیکیِ مکّه بود، ببره و اونو قربانی کنه.

حضرت ابراهیم Peace Be Upon Him هم که خدای مهربان را خیلی دوست داشت، بدون هیچ تردیدی، صبح روز دهم ذی‌حجه، پسرش رو به منی برد و دست و پای اونو بست و تصمیم گرفت که به فرمان خداوند اونو قربانی کند، ولی همین که خواست با چاقو گلوی اسماعیل را ببره از سوی خداوند فرمان رسید که: «ای ابراهیم! تو از آزمایش الهی سربلند بیرون آمدی، اکنون فرزندت را رها کن و به جای اسماعیل این گوسفند را که برایت هدیه فرستادیم، قربانی کن».

حضرت ابراهیم Peace Be Upon Himهم بسیار خوشحال شد و پسرش رو بوسید و به جای او، اون گوسفند را قربانی کرد. از اون زمان تا حالا، هر سال حاجیان در منی، گوسفندی رو قربانی می‌کنند. اون روز را هم روز عید قربان نامیدند. برای خوندن کل داستان عید قربان کلیک کنید.

عید قربان مبارک

سیزده سال پیش در چنین روزی (از نظرتاریخ قمری - روز عرفه) خدا یک گل به زمین هدیه دادFlowers And Hearts و زمین اون گل  رو توی قلب من  کاشت تا باغچه خالی قلبم جایگاه اون گل باشه و  داداش علی گل زیبای زندگی من و بابایی با ورودش به زندگیمون عشق و صفا بخشید. Animated Hearts (روی عکس کلیک کنید، توی وبلاگ داداشی نظر یادتون نره)

پسرم از صمیم قلب

/ 40 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیه سفره ی دلم

دلم میخواد زهرا کو چولو خیلی زود بزرگ بشه ببینم چقدر شبیه داداش علی هست [قلب][ماچ]

محمد رضا

سلام من مامان محمد رضا دوست کودکانه ای شما هستم به ما سر بزن

محمد رضا

سلام

سید احمد

سلام پيشاپيش عيد غدير مبارك يا علي

مامان فائزه

سلام ممنونم مامان گل زهرا خانوم

mona

سلام وبلاگ خوبی داری وبلاگ منم بیا خوشحال میشم

جا مانده

سلام با مطلبی با عنوان : "مجلس امام حسین(ع) . . . سیاسی یا مذهبی ؟" بروزم .