شب قدر، شب نزول انوار رحمانی بر بوستان جانهای روحانی


دختر نازنینم؛ خداوند برای ما انسان‌ها، در طول سال یک شب ویژه و استثنایی گذاشته و فرموده که این شب از هزار ماه بهتره. امامان(ع) ، ما رو راهنمایی کردن و فرمودن که شب قدر توی ماه رمضانه و یکی از سه شب (نوزدهم، بیست و یکم، و بیست و سوم ماه رمضان) هست، که اگه کسی اون شب رو بیدار بمونه و دلش با خدا باشه، فرشته‌ها به اون سلام میکنند.

زهرای عزیزم؛ یک سوره در قرآن داریم که مربوط به این شبه و اسمش سوره قدر هست. در آخرین آیه این سوره، خداوند فرموده  « این شب تا صبح آن، سلام میباشد»بزرگانی که توضیح قرآن رو نوشتند و به مفسرین قرآن معروف‌اند، گفتهاند که منظور از سلام، اینه که در آن شب، فرشته‌ها از هر شخص با ایمانی که مشغول بندگی و عبادت خدا باشه، رد بشند، به اون سلام میکنند. این آیه به ما میگه که خدای مهربون توی این شب  به همه کسانی که بیدارن و با خدا صحبت میکنن، یک مهربونی خاصی داره.


عسلکم؛ شب قدر، شب بسیار ارزشمندی است و  فرصت بسیار خوبی برای دعا کردن است.  پس در این شب دست‌هایمان را به آسمان بلند میکنیم و از ته دل با خدا حرف میزنیم.

×××اعمال شب قـــــدر×××

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

/ 146 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاسمنو مصطفی ( سه شنبه ها)

این دختر توپولی رو از طرف ما حسابی ببوس عکس اولی تازه برام باز شد لپاش منو کشته کاش بچه منم انقدر لپ دار بشه[نیشخند]

مامان گیسو

الهییییییییی قربونششششششش برم من با اون قرآن سر گرفتنش خوش به حالت فرشته آسمونی برای منم دعا کن بوسسسسسسس

مامان پرهام

سلام ما شب قدر رفتیم که بریم حرم امام رضا(ع). کلی آماده شدیم و رفتیم. ولی توی راهبندان گیر کردیم. بعد از 2 ساعت دقیق! برگشتیم رفتیم از ناراحتی توی بلوار سجاد بستنی خوردیم! ساعت 12 شب! بعد رفتیم با پرهام تا نیمه شب با تلویزیون دعا خوندیم! پرهام از من سرحال تر بود! زهرا جون رو ببوس.

مامان پرهام

راستی عکسهای قرآن به سرگرفتنش و چادرسرکردنش خیلی خوردنی اند!

ناهید

سلام خیلی دختر قشنگی داری. ممنون که لینکم کردی.

نسیم

سلام بیا اژ جدیدمو بنگر

ديباجون

سلام من ديبا هستم[لبخند] زهرا جونننننننننننننن روماچ كنيد به وبلاگ منم بياين [ماچ]

مامان نیایش

می خواستم برای پست بالا نظر بذارم نشد طاعاتتون قبول خدا کوچولوت رو برات نگه داره ان شا ا... که همیشه همین طور سر حال و شاد باشید پیش ما هم بیا[گل]